Logo Taxi Bukowina 508608123
Taxi Fijokier Bukowina Tatrzańska
O Nas Transport na lotnisko Wycieczki Kontakt

Zwiedzanie Dolin Tatrzańskich

Dolina Kościeliska

Położona jest w zachodniej części polskich Tatr. Szlaki rozpoczynają się w Kirach, dokąd w około kwadrans można dotrzeć busem z Zakopanego. Jej największe odgałęzienia to Dolina Miętusia, Dolina Pyszniańska i Dolina Tomanowa. Na terenie Doliny Kościeliskiej znajduje się kilka ciekawych jaskiń, które można zwiedzać: Jaskinia Mroźna, Jaskinia Raptawicka, Jaskinia Obłazkowa, Jaskinia Mylna, Smocza Jama. Turyści chętnie odwiedzają Wąwóz Kraków, uznawany za jedno z najbardziej malowniczych miejsc w Polskich Tatrach. Poprzez dolinę prowadzi szlak na szczyt Ornak, po drodze znajduje się schronisko PTTK.

Dolina Chochołowska

Znajduje się w Tatrach Zachodnich i jest największą i najdłuższa doliną w polskiej części tych gór. Szlaki rozpoczynają bieg na Siwej Polanie, dokąd w około 20 minut można dotrzeć busem z Zakopanego. Na wysokości około 1100 m n.p.m. znajduje się największa w Tatrach polana - Chochołowska, a na niej schronisko PTTK. Prawie cała dolina dopuszczona jest do uprawiania turystyki rowerowej. Można skorzystać z usług wypożyczalni rowerów. Polana Chochołowska jest doskonałą bazą do wycieczek na szczyt Wołowca i Grzesia.

Dolina Małej Łąki

Położona jest w Tatrach Zachodnich pomiędzy Doliną Bystrej a Doliną Kościeliską. Jest jedną z krótszych tatrzańskich dolin i nie posiada bocznych odgałęzień. Na jej terenie znajduje się najdłuższa i najgłębsza w Polsce jaskinia - Wielka Jaskinia Śnieżna. Z doliny prowadzi alternatywny, mniej uczęszczany, szlak na Giewont przez Przełęcz w Grzybowcu.

Dolina Strążyska

Zlokalizowana jest w Tatrach Zachodnich pomiędzy Doliną za Bramką a Doliną ku Dziurze. Wylot doliny mieści się na przedłużeniu zakopiańskiej ul. Strążyskiej. Dolina nadaje się na spacer nawet dla dzieci i odpowiednia jest na wycieczki przy gorszej pogodzie. Bardzo chętnie odwiedzanym miejscem jest malowniczy wodospad Siklawica.