Logo Taxi Bukowina 508608123
Taxi Fijokier Bukowina Tatrzańska
O Nas Transport na lotnisko Wycieczki Kontakt

Wycieczka w Tatry Wysokie

Tatry Wysokie są chętnie wybieraną przez turystów destynacją zarówno w sezonie letnim jak i zimowym. 3/4 obszaru Tatr Wysokich leży po stronie słowackiej. Dominuje krajobraz typu alpejskiego, co czyni ten teren wyjątkowo atrakcyjnym widokowo.

Stary Smokowiec

Jednymi z najpopularniejszych miejscowości regionu są Stary Smokowiec oraz Szczyrbskie Jezioro, które powszechnie znane jest pod słowacką nazwą Szczyrbskie Pleso. Historia Starego Smokowca sięga końca XVIII wieku. Miasteczko jest bazą wyjściową dla pieszych wędrówek i ważnym ośrodkiem narciarskim. Turyści korzystają z nowoczesnej kolejki torowo-linowej na szczyt Hrebeniok, który stanowi punkt wypadowy licznych tras turystycznych. W niedalekiej okolicy Starego Smokowca znajduje się kilka parków wodnych z gorącymi źródłami.

Szczyrbskie Jezioro

Szczyrbskie Jezioro to miejscowość położona nad malowniczym jeziorem, noszącym taką samą nazwę. Zachwyca pięknymi widokami zarówno w porze ciepłej jak i zimowej, kiedy staje się ważnym ośrodkiem sportów zimowych. Latem można odbyć rejs widokowy po jeziorze. Ze względu na korzystny klimat, pobyt polecany jest dla osób, które cierpią na schorzenia dróg oddechowych.

Zwiedzanie Jaskini Bielskiej

Popularnym celem wycieczek jest Jaskinia Bielska, która znajduje się na obszarze Słowackiego Parku Narodowego i uznana została za narodowy pomnik przyrody. Jaskinia bogata jest w spektakularne formy, takie jak stalaktyty, stalagmity, jeziorka wewnętrzne i wodospady naciekowe. Stanowi również schronienie dla wielu gatunków nietoperzy.